Baharın habercisi
Motosiklet

Baharın habercisi

Yeni nesil Vespa Primavera şehrin sokaklarına taze bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Modelin ilk test sürüşü için Barcelona’daydık.

Özgürlük, değişim ve aşkın zamanı 1968’de yola çıkan ve dünyaya bambaşka gözlerle bakan bir kuşağın favori bineği olan Vespa Primavera, şimdi bu özgürlükçü ruhla yeniden yollara dönmeye hazırlanıyor. Adını İtalyanca ilkbahardan alan ve İtalyan tasarım baharının sembol modellerinden olan Vespa Primavera, bugünün teknolojisi ve dizayn anlayışıyla, orijinalini asla aratmayacak biçimde yeniden yaratıldı. Yeni efsaneyle ilk buluşmamız Akdeniz’in en güzel şehirlerinden, her dem güneşli Barcelona’daydı.

Şehrin odak noktası

Şehrin en önemli caddesi Gran Via de les Corts Catalanes’de başlayan test sürüşü, ünlü La Rambla Bulvarı, denize doğru Barceloneta, ardından Marina istikametinde sürdü ve modern çağın tamamlanmamış mimari başyapıtı La Sagrada Familia katedraline karşı verdiğimiz küçük bir molanın ardından yine Grand Via’da noktalandı. Şehrin her yerini dolaşan yaklaşık 30 kilometrelik bu rotada Vespa Primavera hızlı ve atak sürüşünün yanı sıra etkileyici görünümüyle de dikkat çekiciydi. Farklı renklerdeki motosikletleriyle adeta geçit töreni yapan sekiz kişilik test sürüşü takımımız büyük ilgi gördü.

Özgür yeni Vespa

Markanın modern zaman pop ikonları arasında anılmasını sağlayan 45 yıllık Vespa Primavera, yeniden doğuşunu sıkı bir tasarım ve teknoloji geliştirme sürecine borçlu. Yeni model 125 ve 150 cc hacminde iki motor seçeneğiyle geliyor. Her iki modelde de yeni nesil üç valfli motorlar kullanılmış. Yenilenen elektronik enjeksiyon sistemi Primavera’ya özel tasarlanmış. Değiştirilen motor montaj sistemi ve geliştirilmiş motor süspansiyonunun sarsıntıları azaltma konusundaki başarısı sürüş sırasında açıkça hissediliyor.

Primavera’nın aküsü radikal bir kararla ayak bölümünün altına taşınmış, böylece selenin altında yer alan kask bölmesinin hacmi 14.3 litreden 16.6 litreye çıkarılmış. Yakıt tüketiminde yine iddialı: Saatte ortalama 5 km hızla, 1 lt benzinle 64 km yol kat edebiliyor. Başka bir deyişle depoyu doldurduğunuzda benzin istasyonunun yolunu bir süreliğine unutabilirsiniz.

Benim Primavera'm

Onu eşsiz kılan özelliklerden biri de tamamen size ait olması. Montebianco beyazı, gece mavisi, ejder kırmızısı, Crete Senesi kahverengisi, Marechiaro açık mavisi ve Vulcan siyahı renk seçeneklerine sahip Vespa Primavera, üç sele rengi opsiyonuyla da tamamen zevkinize göre kişiselleştirilebiliyor. Zengin aksesuar ve süsleme seçenekleri de Primavera’yı tamamen sizin yapmak için emrinize amade. Sonrasında, mevsim kara kışı gösterse de Vespa Primavera, baharın özgür ruhuyla bir kaçamak yapmak için sizi cezbetmeye hazır olacak.

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İLGİLİ İÇERİKLER
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası