Ölümsüz yarışçı

Ducati, Formula 1 efsanesi Ayrton Senna anısına 161 parçalık özel bir 1199 Panigale S serisi piyasaya çıkaracak. Üzgünüz ama sadece Brezilya'da...

15 Ekim 2013

Ölümsüz yarışçı

Honda Marlboro McLaren bayrağıyla 1988, 1990 ve 1991 yıllarında üç kez Formula 1 şampiyonluğu kazanarak bir efsaneye dönüşen ve ne yazık ki 1994 senesinde San Marino Grand Prix'sinde geçirdiği talihsiz bir kazayla geçn yaşta hayata veda eden Brezilyalı yarışçı Ayrton Senna bir kez daha onurlandırılıyor.

Geçmişte de Ayrton Senna anısına iki özel model üreten Ducati yine eşsiz bir tasarımla büyük yarışçıyı bir kez daha ölümsüzleştiriyor. Ayrton Senna'nın 1994 yılında Ducati fabrikasına yaptığı ziyarette bizzat seçtiği koyu gri gövde rengi ve kırmızı detaylarla kimliğini kazanan bu özel Ducati 1199 Panigale S serisi sadece 161 parçadan oluşuyor. 161 aynı zamanda Ayrton Senna'nın start aldığı Formula 1 yarışlarının sayısı.

Sao Paulo'da geçtiğimiz haftasonu düzenlenen Salão das Duas Rodas motosiklet fuarı kapsamında tanıtılan bu göz kamaştırıcı hız makinesine sahip olmak için fazla heveslenmeyin. Ne yazık ki Ducati 1199 Panigale S Senna motosikletleri sadece ünlü yarışçının memleketi Brezilya'da satışa sunulacak.


Aston Martin’in İlk Motosikleti: “AMB 001”

MOTOSİKLET | Aston Martin’in İlk Motosikleti: “AMB 001”

Klasik Tasarımın Modern Düşünceyle Birleşimi: BMW Motorrad Concept R18

MOTOSİKLET | Klasik Tasarımın Modern Düşünceyle Birleşimi: BMW Motorrad Concept R18

Triumph’un Rocket 3 Tasarımına İlk Bakış

MOTOSİKLET | Triumph’un Rocket 3 Tasarımına İlk Bakış

Triumph ve Berluti’nin Ortak Çalışması: Bonneville T120

MOTOSİKLET | Triumph ve Berluti’nin Ortak Çalışması: Bonneville T120

Deus Ex Machina’nın Yeni Tasarımı: XV-Twin 1200

MOTOSİKLET | Deus Ex Machina’nın Yeni Tasarımı: XV-Twin 1200

Honda’nın Yeni Motosikletiyle Tanışın

MOTOSİKLET | Honda’nın Yeni Motosikletiyle Tanışın

Daha Fazla Göster