Ölümsüz yarışçı
Motosiklet

Ölümsüz yarışçı

Ducati, Formula 1 efsanesi Ayrton Senna anısına özel bir seri piyasaya çıkaracak. Üzgünüz ama sadece Brezilya'da...

Honda Marlboro McLaren bayrağıyla 1988, 1990 ve 1991 yıllarında üç kez Formula 1 şampiyonluğu kazanarak bir efsaneye dönüşen ve ne yazık ki 1994 senesinde San Marino Grand Prix'sinde geçirdiği talihsiz bir kazayla geçn yaşta hayata veda eden Brezilyalı yarışçı Ayrton Senna bir kez daha onurlandırılıyor.

Geçmişte de Ayrton Senna anısına iki özel model üreten Ducati yine eşsiz bir tasarımla büyük yarışçıyı bir kez daha ölümsüzleştiriyor. Ayrton Senna'nın 1994 yılında Ducati fabrikasına yaptığı ziyarette bizzat seçtiği koyu gri gövde rengi ve kırmızı detaylarla kimliğini kazanan bu özel Ducati 1199 Panigale S serisi sadece 161 parçadan oluşuyor. 161 aynı zamanda Ayrton Senna'nın start aldığı Formula 1 yarışlarının sayısı.

Sao Paulo'da geçtiğimiz haftasonu düzenlenen Salão das Duas Rodas motosiklet fuarı kapsamında tanıtılan bu göz kamaştırıcı hız makinesine sahip olmak için fazla heveslenmeyin. Ne yazık kiDucati 1199 Panigale S Senna motosikletleri sadece ünlü yarışçının memleketi Brezilya'da satışa sunulacak.

İZLE
#GQgaraj S1 B1: İyi Bir Macera Garajdan Başlar
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası