Ölümsüz yarışçı

Ducati, Formula 1 efsanesi Ayrton Senna anısına 161 parçalık özel bir 1199 Panigale S serisi piyasaya çıkaracak. Üzgünüz ama sadece Brezilya'da...

15 Ekim 2013

Ölümsüz yarışçı

Honda Marlboro McLaren bayrağıyla 1988, 1990 ve 1991 yıllarında üç kez Formula 1 şampiyonluğu kazanarak bir efsaneye dönüşen ve ne yazık ki 1994 senesinde San Marino Grand Prix'sinde geçirdiği talihsiz bir kazayla geçn yaşta hayata veda eden Brezilyalı yarışçı Ayrton Senna bir kez daha onurlandırılıyor.

Geçmişte de Ayrton Senna anısına iki özel model üreten Ducati yine eşsiz bir tasarımla büyük yarışçıyı bir kez daha ölümsüzleştiriyor. Ayrton Senna'nın 1994 yılında Ducati fabrikasına yaptığı ziyarette bizzat seçtiği koyu gri gövde rengi ve kırmızı detaylarla kimliğini kazanan bu özel Ducati 1199 Panigale S serisi sadece 161 parçadan oluşuyor. 161 aynı zamanda Ayrton Senna'nın start aldığı Formula 1 yarışlarının sayısı.

Sao Paulo'da geçtiğimiz haftasonu düzenlenen Salão das Duas Rodas motosiklet fuarı kapsamında tanıtılan bu göz kamaştırıcı hız makinesine sahip olmak için fazla heveslenmeyin. Ne yazık ki Ducati 1199 Panigale S Senna motosikletleri sadece ünlü yarışçının memleketi Brezilya'da satışa sunulacak.


Harley Davidson’un Elektrikli Canavarı: LiveWire

MOTOSİKLET | Harley Davidson’un Elektrikli Canavarı: LiveWire

Indian Motorcycles'ın Yeni Canavarı: FTR 1200

MOTOSİKLET | Indian Motorcycles'ın Yeni Canavarı: FTR 1200

Ducati ve ikonik motosikleti

MOTOSİKLET | Ducati ve ikonik motosikleti

Café Racer’ın kralı geri dönüyor

MOTOSİKLET | Café Racer’ın kralı geri dönüyor

Size has bir motosiklet: Janus

MOTOSİKLET | Size has bir motosiklet: Janus

Daha Fazla Göster