Corsa bu kez boyunu aştı

Opel’in en çok satan modeli Corsa, yenilenen tasarımı ve üst sınıftaki modellerde görmeye alışık olduğumuz konfor ve güvenlik özellikleriyle Şubat ayında yollara çıkacak.

24 Temmuz 2014

Corsa bu kez boyunu aştı

İlk olarak 1982 yılında satışa sunulan Corsa, kadın ve erkek sürücüler tarafından eşit oranda tercih edilince satış adedi 12 milyonu aştı. Küçük otomobil sınıfını çekici hatlarla tanıştıran modelin beşinci neslinde, motor kaputundan farlara, göstergelerden koltuklara kadar her şey yeniden tasarlandı.

Yeni far tasarımı, dalgalı motor kaputu ve genişleyen ön ızgaranın dinamik bir görünüm oluşturduğu yeni Corsa’da sunulan 1.0 litrelik 3 silindirli yeni benzinli motor, 115 beygir gücünde. Yeni modelde, kullanım önceliğinize göre tercih yapabileceğiniz geniş bir motor yelpazesi sunulacak.


Üst sınıflardaki otomobillerde görmeye alışık olduğumuz özelliklerle donatılan Corsa’da çift-xenon farlar, yan kör nokta uyarı sistemi, Opel Eye ön kamera, şeritten ayrılma uyarısı, uzun far asistanı, takip mesafesi göstergesi ve ön çarpışma uyarısı gibi gelişmiş güvenlik sistemleri yer alıyor. Orta konsoldaki 7 inçlik dokunmatik ekran yardımıyla kontrol edilen ve sesli komutla özelliğine sahip IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, Bluetooth, Siri Eyes Free, navigasyon için BringGo ve internet radyosu, konforu artıran özellikleri oluşturuyor. Deyim yeindeyse "boyundan büyük" yeni nesil Corsa, önümzdeki Şubat ayında asfalta buluşacak.


Porsche Taycan’ın Yeni Versiyonu: 4S Mid-Range

OTOMOBİL | Porsche Taycan’ın Yeni Versiyonu: 4S Mid-Range

Toyota Mirai Yeni Tasarımıyla Karşımızda

OTOMOBİL | Toyota Mirai Yeni Tasarımıyla Karşımızda

Emory Motorsport’dan 1959 Model Porsche 356A’ya Sihirli Dokunuş

OTOMOBİL | Emory Motorsport’dan 1959 Model Porsche 356A’ya Sihirli Dokunuş

BMW M8 Gran Coupe ile Karşımızda

OTOMOBİL | BMW M8 Gran Coupe ile Karşımızda

Aston Martin DBS GT Zagato ile Karşımızda

OTOMOBİL | Aston Martin DBS GT Zagato ile Karşımızda

Yeni Chevrolet 2020 Corvette ile Tanışın

OTOMOBİL | Yeni Chevrolet 2020 Corvette ile Tanışın

Daha Fazla Göster