Corsa bu kez boyunu aştı

Opel’in en çok satan modeli Corsa, yenilenen tasarımı ve üst sınıftaki modellerde görmeye alışık olduğumuz konfor ve güvenlik özellikleriyle Şubat ayında yollara çıkacak.

24 Temmuz 2014

Corsa bu kez boyunu aştı

İlk olarak 1982 yılında satışa sunulan Corsa, kadın ve erkek sürücüler tarafından eşit oranda tercih edilince satış adedi 12 milyonu aştı. Küçük otomobil sınıfını çekici hatlarla tanıştıran modelin beşinci neslinde, motor kaputundan farlara, göstergelerden koltuklara kadar her şey yeniden tasarlandı.

Yeni far tasarımı, dalgalı motor kaputu ve genişleyen ön ızgaranın dinamik bir görünüm oluşturduğu yeni Corsa’da sunulan 1.0 litrelik 3 silindirli yeni benzinli motor, 115 beygir gücünde. Yeni modelde, kullanım önceliğinize göre tercih yapabileceğiniz geniş bir motor yelpazesi sunulacak.


Üst sınıflardaki otomobillerde görmeye alışık olduğumuz özelliklerle donatılan Corsa’da çift-xenon farlar, yan kör nokta uyarı sistemi, Opel Eye ön kamera, şeritten ayrılma uyarısı, uzun far asistanı, takip mesafesi göstergesi ve ön çarpışma uyarısı gibi gelişmiş güvenlik sistemleri yer alıyor. Orta konsoldaki 7 inçlik dokunmatik ekran yardımıyla kontrol edilen ve sesli komutla özelliğine sahip IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, Bluetooth, Siri Eyes Free, navigasyon için BringGo ve internet radyosu, konforu artıran özellikleri oluşturuyor. Deyim yeindeyse "boyundan büyük" yeni nesil Corsa, önümzdeki Şubat ayında asfalta buluşacak.


Orijinal Bullitt Mustang’e Aslında Ne Oldu?

OTOMOBİL | Orijinal Bullitt Mustang’e Aslında Ne Oldu?

Hennessey’in Goliath Kiti GMC Sierra’yı Şahlandırıyor

OTOMOBİL | Hennessey’in Goliath Kiti GMC Sierra’yı Şahlandırıyor

2020’nin En İyi Elektrikli Otomobilleri

OTOMOBİL | 2020’nin En İyi Elektrikli Otomobilleri

Lamborghini Huracán Yeniden Aramızda!

OTOMOBİL | Lamborghini Huracán Yeniden Aramızda!

Sinema Tarihinin İkonik Otomobilleri

OTOMOBİL | Sinema Tarihinin İkonik Otomobilleri

Merakla Beklediğimiz 5 Otomobil

OTOMOBİL | Merakla Beklediğimiz 5 Otomobil

Daha Fazla Göster