Gözü yükseklerde
Otomobil

Gözü yükseklerde

Rolls-Royce Phantom Coupé Aviator, markanın kurucularından, öncü pilot Charles Stewart Rolls'a ithafen yaratılmış bir başyapıt.


Emniyet kemerlerinizi bağlayın ve asfaltta lüks bir uçuşa hazırlanın. Rolls-Royce markasının yaratıcılarından Charles Stewart Rolls'a ithafen tasarlanan otomobil şaheseri Phantom Coupé Aviator ile dört tekeriniz karada olsa bile bulutların üzerinde hissetmeniz şaşırtıcı sayılmaz.


Dünya çapında uçuş lisansına sahip ikinci Britanyalı olma onuruna erişen ve İngiliz Kanalı'nı durmaksızın iki kez geçen ilk pilot olarak havacılık tarihine geçen Charles Stewart Rolls'un cesur ve öncü ruhu modelin ilham kaynağı. 1930'ların efsane modeli Rolls-Royce Phantom II Continental tarzında inşa edilen Phantom Coupé Aviator modern detaylarıyla günümüzün beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Otomobilde, lüks ve sadeliğin asla önüne geçmeyen gösteriş her ayrıntıda hissediliyor. Kusursuz iç tasarımı bir kokpit temasında, maun ahşap, mat alüminyum, deri kaplamalar ve klasik olarak uçaklarda kullanılan dairesel göstergelerle tamamlanıyor.


Phantom Coupé Aviator kusursuz bir sürüş deneyimi için yaratılmış. 1929 - 1931 yılları arasında üretilen Supermarine uçaklarda kullanılmış olan 453 beygir gücündeki Rolls-Royce R Type V12 motorun güç kontrolü 8 vitesle sağlanıyor. 100 km/s hızda motor gücünün yüzde doksanını koruyan heybetli coupé 250 km/s maksimum hızla dizginlenmiş. 

Eğer klasikler koleksiyonunuza bu kusursuz modeli de eklemek isterseniz; sadece 35 adet üretilecek olan Phantom Coupé Aviator, 525 bin dolar (yaklaşık 945 bin TL) karşılığında sizin olabilir.

Rolls-Royce Phantom Coupé Aviator
İZLE
Büyüleyici Sürüş Deneyimi: Yeni BMW 4 serisi Gran Coupé
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası