Gözü yükseklerde

Rolls-Royce Phantom Coupé Aviator, markanın kurucularından, öncü pilot Charles Stewart Rolls'a ithafen yaratılmış bir başyapıt.

24 Ağustos 2012

Gözü yükseklerde


Emniyet kemerlerinizi bağlayın ve asfaltta lüks bir uçuşa hazırlanın. Rolls-Royce markasının yaratıcılarından Charles Stewart Rolls'a ithafen tasarlanan otomobil şaheseri Phantom Coupé Aviator ile dört tekeriniz karada olsa bile bulutların üzerinde hissetmeniz şaşırtıcı sayılmaz.


Dünya çapında uçuş lisansına sahip ikinci Britanyalı olma onuruna erişen ve İngiliz Kanalı'nı durmaksızın iki kez geçen ilk pilot olarak havacılık tarihine geçen Charles Stewart Rolls'un cesur ve öncü ruhu modelin ilham kaynağı. 1930'ların efsane modeli Rolls-Royce Phantom II Continental tarzında inşa edilen Phantom Coupé Aviator modern detaylarıyla günümüzün beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Otomobilde, lüks ve sadeliğin asla önüne geçmeyen gösteriş her ayrıntıda hissediliyor. Kusursuz iç tasarımı bir kokpit temasında, maun ahşap, mat alüminyum, deri kaplamalar ve klasik olarak uçaklarda kullanılan dairesel göstergelerle tamamlanıyor.


Phantom Coupé Aviator kusursuz bir sürüş deneyimi için yaratılmış. 1929 - 1931 yılları arasında üretilen Supermarine uçaklarda kullanılmış olan 453 beygir gücündeki Rolls-Royce R Type V12 motorun güç kontrolü 8 vitesle sağlanıyor. 100 km/s hızda motor gücünün yüzde doksanını koruyan heybetli coupé 250 km/s maksimum hızla dizginlenmiş. 

Eğer klasikler koleksiyonunuza bu kusursuz modeli de eklemek isterseniz; sadece 35 adet üretilecek olan Phantom Coupé Aviator, 525 bin dolar (yaklaşık 945 bin TL) karşılığında sizin olabilir.

Rolls-Royce Phantom Coupé Aviator

Jaguar’ın Yeniden Tasarlanan İkonik Arabası: E-Type Series 3

OTOMOBİL | Jaguar’ın Yeniden Tasarlanan İkonik Arabası: E-Type Series 3

John Oates’un Yeni Harikası: 1960 Porsche Outlaw 356B

OTOMOBİL | John Oates’un Yeni Harikası: 1960 Porsche Outlaw 356B

Orijinal Bullitt Mustang’e Aslında Ne Oldu?

OTOMOBİL | Orijinal Bullitt Mustang’e Aslında Ne Oldu?

McLaren’ın Yeni Hypercar’ı: “Speedtail”

OTOMOBİL | McLaren’ın Yeni Hypercar’ı: “Speedtail”

Sinema Tarihinin İkonik Arabaları

OTOMOBİL | Sinema Tarihinin İkonik Arabaları

Milli Otomobil Sporcusu Ayhancan Güven’den Tarihi Başarı!

OTOMOBİL | Milli Otomobil Sporcusu Ayhancan Güven’den Tarihi Başarı!

Daha Fazla Göster