Gözü yükseklerde

Rolls-Royce Phantom Coupé Aviator, markanın kurucularından, öncü pilot Charles Stewart Rolls'a ithafen yaratılmış bir başyapıt.

24 Ağustos 2012

Gözü yükseklerde


Emniyet kemerlerinizi bağlayın ve asfaltta lüks bir uçuşa hazırlanın. Rolls-Royce markasının yaratıcılarından Charles Stewart Rolls'a ithafen tasarlanan otomobil şaheseri Phantom Coupé Aviator ile dört tekeriniz karada olsa bile bulutların üzerinde hissetmeniz şaşırtıcı sayılmaz.


Dünya çapında uçuş lisansına sahip ikinci Britanyalı olma onuruna erişen ve İngiliz Kanalı'nı durmaksızın iki kez geçen ilk pilot olarak havacılık tarihine geçen Charles Stewart Rolls'un cesur ve öncü ruhu modelin ilham kaynağı. 1930'ların efsane modeli Rolls-Royce Phantom II Continental tarzında inşa edilen Phantom Coupé Aviator modern detaylarıyla günümüzün beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Otomobilde, lüks ve sadeliğin asla önüne geçmeyen gösteriş her ayrıntıda hissediliyor. Kusursuz iç tasarımı bir kokpit temasında, maun ahşap, mat alüminyum, deri kaplamalar ve klasik olarak uçaklarda kullanılan dairesel göstergelerle tamamlanıyor.


Phantom Coupé Aviator kusursuz bir sürüş deneyimi için yaratılmış. 1929 - 1931 yılları arasında üretilen Supermarine uçaklarda kullanılmış olan 453 beygir gücündeki Rolls-Royce R Type V12 motorun güç kontrolü 8 vitesle sağlanıyor. 100 km/s hızda motor gücünün yüzde doksanını koruyan heybetli coupé 250 km/s maksimum hızla dizginlenmiş. 

Eğer klasikler koleksiyonunuza bu kusursuz modeli de eklemek isterseniz; sadece 35 adet üretilecek olan Phantom Coupé Aviator, 525 bin dolar (yaklaşık 945 bin TL) karşılığında sizin olabilir.

Rolls-Royce Phantom Coupé Aviator

2020 McLaren 600 LT Spider ile Tanışın

OTOMOBİL | 2020 McLaren 600 LT Spider ile Tanışın

Uzakdoğu Canavarı Toyota Supra Geri Döndü

OTOMOBİL | Uzakdoğu Canavarı Toyota Supra Geri Döndü

2019’da Kullanacağımız En İyi Araçlar

OTOMOBİL | 2019’da Kullanacağımız En İyi Araçlar

Mercedes Benz’in Yeni Harikası: CLA 250 Coupe

OTOMOBİL | Mercedes Benz’in Yeni Harikası: CLA 250 Coupe

1967 Model Ferrari Pininfarina ile Tanışın

OTOMOBİL | 1967 Model Ferrari Pininfarina ile Tanışın

Aston Martin'in En İyi Modeliyle Tanışın: DBS Superleggera

OTOMOBİL | Aston Martin'in En İyi Modeliyle Tanışın: DBS Superleggera

Daha Fazla Göster