Kırmızı kuyruklu Mustang
Otomobil

Kırmızı kuyruklu Mustang

Kemerlerinizi bağlayın ve yüksekten uçmaya hazırlanın. Ford Mustang Red Tails gözüpek pilotlar için tasarlandı.

 

İkinci Dünya Savaşı'nda sadece siyahlardan oluşan Amerikan Tuskagee hava birliğinin epik hikayesini anlatan Red Tails filmi 2012'nin gişe rekortmenlerinden biri olamadı. Ama ne mutlu ki muhteşem bir Ford Mustang edisyonuna ilham kaynağı oldu. Cam tavanlı bir Mustang GT üzerine geliştirilen Red Tails, Boss ön ızgara veyan spoilerlar, GT500 arka difüzör, 20 inçlik Forgiato jantlar ve -son derece havalı- SVT dört çıkışlı yan egzos takımıyla donatılmış.

 

2.3 litrelik Whipple turbo motor sayesinde Mustang Red Tails kanatlanıp havalanmaya bir adım daha yakın. Aracın kusursuz donanımı İkinci Dünya Savaşı'nda göklere hükmeden uçakların gövdesini anımsatan metalik boyayla tamamlanmış. İç mekanda kullanılan parlak kırmızı detaylar ve Red Tails logoları gösterişin dozunu artırıyor. Bu edisyona özel tasarlanmış ön panel ve göstergeler de öyle.

 

Bu muhteşem otomobil en az 40'ların kanatlı savaş makineleri kadar özel ve nadir bir parça. Sadece bir adet üretilen Ford Mustang Red Tails, 26 Temmuz'da EAA AirVenture Oshkosh kapsamında düzenlenecek açık artırmada satışa sunulacak.

 

İLGİLİ İÇERİKLER Ford Mustang Red Tails
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası