VW yol ve yarış otomobillerini buluşturdu

Volkswagen’in Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttığı Golf GTE Sport konsepti, karbon fiberden üretilen gövdesi ve 400 beygir gücündeki üç adet motoruyla yarış otomobilinin sürüş karakterini günlük kullanıma uygun hale getiriyor.

21 Eylül 2015

VW yol ve yarış otomobillerini buluşturdu

Yarış otomobilinin yol kullanımı serbest versiyonu olarak hayata geçirilen Golf GTE Sport’da markanın Polo R WRC modelinden aktarılan 300 beygir gücündeki 1.6 TSI motora iki adet elektrik motoru destek oluyor. Şarj edilebilen hibrid sistem ve karbon fiberden üretilen gövde sayesinde toplam ağırlığı düşük tutulan otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını 4.3 saniyede tamamlıyor. Maksimum hız ise 280 km/s ulaşıyor. Bu performans değerlerine karşın hibrid, 100 km’de ortalama 2 litre tüketiyor. Dört çeker sistemi ve aerodinamik gövdenin yere basma kuvveti yol tutuşu artıran özelliklerden. 20 inç jantlara giydirilen önde 235 arkada 275 ebadındaki lastiklerin katkısı da yadsınamaz. Sadece benzinli motor devredeyken Golf, önden çekişli olarak hareket ediyor. Yarış otomobilinden aktarılmış gibi görünen kabin ilk andan itibaren sıra dışı bir otomobilde olduğunuzu hatırlatıyor. Yukarıya doğru açılan kapılar dikkat çekmekle kalmayıp giriş çıkışları da kolaylaştırıyor. Şarj edilebilen bataryalar sayesinde Golf GTE Sport, elektrik modunda 50 km yol katedebiliyor.

Konsept, sıfır zehirli gaz üreterek yarış otomobili performansı sunulabileceğini kanıtlamakla kalmıyor bunu her günlük kullanıma uygun hale de getirilebileceğini gözler önüne seriyor.


Toyota Mirai Yeni Tasarımıyla Karşımızda

OTOMOBİL | Toyota Mirai Yeni Tasarımıyla Karşımızda

Emory Motorsport’dan 1959 Model Porsche 356A’ya Sihirli Dokunuş

OTOMOBİL | Emory Motorsport’dan 1959 Model Porsche 356A’ya Sihirli Dokunuş

BMW M8 Gran Coupe ile Karşımızda

OTOMOBİL | BMW M8 Gran Coupe ile Karşımızda

Aston Martin DBS GT Zagato ile Karşımızda

OTOMOBİL | Aston Martin DBS GT Zagato ile Karşımızda

Yeni Chevrolet 2020 Corvette ile Tanışın

OTOMOBİL | Yeni Chevrolet 2020 Corvette ile Tanışın

Audi’nin RS Q3 Mini-SUV ve Sportback Modellerini Keşfedin

OTOMOBİL | Audi’nin RS Q3 Mini-SUV ve Sportback Modellerini Keşfedin

Daha Fazla Göster