Fotoğrafta son değişim

Canon da değiştirilebilir lensli kompakt fotoğraf makinesi üreticileri arasında yerini aldı. Yeni EOS M bir DSLR'dan beklenen tüm özellikleri ve performansı kompakt gövdede sunuyor.

24 Temmuz 2012

Fotoğrafta son değişim

 

Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic ve Nikon'un ardından Canon, nihayet uzun zamandır beklenen hamleyi yaptı ve bir değiştirilebilir lensli kompakt makine piyasaya çıkardı. Dünyanın en önemli fotoğraf makinesi ve lens üreticilerinden Canon bugüne dek DSLR ve kompakt makineleri ayrı çizgilerde geliştiriyordu. Başka bir deyişle, yeni EOS M, markanın ilk melezi.

Aynı Canon 600D DSLR gibi kompakt EOS M de 18 megapiksellik APS-C sensörle donatılmış. 3 inçlik geniş dokunmatik ekranı ve basit kontrolleri sayesinde kullanımı çok pratik. EOS M ayrıca Full HD kalitesinde video çekimi yapabiliyor. Siyah sizin için çok mu sıradan? EOS M siyah, beyaz, metalik gri ve kırmızı renk seçenekleriyle geliyor. Standart M-Mount 20mm lens ile birlikte satışa sunulacak modelin fiyatı 800 dolar (1450 TL) 20 mm ve 18-55mm çift lensle satışa sunulacak modelin fiyatıysa 980 dolar (1780 TL) olarak belirlenmiş. Mevcut Canon lenslerini kompakt makinesinde kullanmak isteyenlerin dikkatine: Canon, EF serisi lenslerle kullanım için 200 dolar (365 TL) fiyatlı bir adaptör de satışa sunacak.

 

 


En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

TEKNOLOJİ | En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

TEKNOLOJİ | Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

TEKNOLOJİ | Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

Sony PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Belli Oldu!

TEKNOLOJİ | Sony PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Marshall’ın Yeni Kablosuz Kulaklığı: Major III Voice

TEKNOLOJİ | Marshall’ın Yeni Kablosuz Kulaklığı: Major III Voice

Apple iPhone 11 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

TEKNOLOJİ | Apple iPhone 11 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Daha Fazla Göster