Fotoğrafta son değişim

Canon da değiştirilebilir lensli kompakt fotoğraf makinesi üreticileri arasında yerini aldı. Yeni EOS M bir DSLR'dan beklenen tüm özellikleri ve performansı kompakt gövdede sunuyor.

24 Temmuz 2012

Fotoğrafta son değişim

 

Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic ve Nikon'un ardından Canon, nihayet uzun zamandır beklenen hamleyi yaptı ve bir değiştirilebilir lensli kompakt makine piyasaya çıkardı. Dünyanın en önemli fotoğraf makinesi ve lens üreticilerinden Canon bugüne dek DSLR ve kompakt makineleri ayrı çizgilerde geliştiriyordu. Başka bir deyişle, yeni EOS M, markanın ilk melezi.

Aynı Canon 600D DSLR gibi kompakt EOS M de 18 megapiksellik APS-C sensörle donatılmış. 3 inçlik geniş dokunmatik ekranı ve basit kontrolleri sayesinde kullanımı çok pratik. EOS M ayrıca Full HD kalitesinde video çekimi yapabiliyor. Siyah sizin için çok mu sıradan? EOS M siyah, beyaz, metalik gri ve kırmızı renk seçenekleriyle geliyor. Standart M-Mount 20mm lens ile birlikte satışa sunulacak modelin fiyatı 800 dolar (1450 TL) 20 mm ve 18-55mm çift lensle satışa sunulacak modelin fiyatıysa 980 dolar (1780 TL) olarak belirlenmiş. Mevcut Canon lenslerini kompakt makinesinde kullanmak isteyenlerin dikkatine: Canon, EF serisi lenslerle kullanım için 200 dolar (365 TL) fiyatlı bir adaptör de satışa sunacak.

 

 


2018'in En Çok Konuşulan Bilim Olayları

TEKNOLOJİ | 2018'in En Çok Konuşulan Bilim Olayları

Yeni Yılda HP Sprocket Plus ile Anınızı Ölümsüzleştirin

TEKNOLOJİ | Yeni Yılda HP Sprocket Plus ile Anınızı Ölümsüzleştirin

Samsung’un İlk 5G Destekli Telefonu 2019’da Aramızda

TEKNOLOJİ | Samsung’un İlk 5G Destekli Telefonu 2019’da Aramızda

Klasik Sony PlayStation Tekrar Piyasaya Çıkıyor!

TEKNOLOJİ | Klasik Sony PlayStation Tekrar Piyasaya Çıkıyor!

Apple Watch’u iPod’a Dönüştüren Aksesuar

TEKNOLOJİ | Apple Watch’u iPod’a Dönüştüren Aksesuar

Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

TEKNOLOJİ | Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

Daha Fazla Göster