Fotoğrafta son değişim

Canon da değiştirilebilir lensli kompakt fotoğraf makinesi üreticileri arasında yerini aldı. Yeni EOS M bir DSLR'dan beklenen tüm özellikleri ve performansı kompakt gövdede sunuyor.

24 Temmuz 2012

Fotoğrafta son değişim

 

Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic ve Nikon'un ardından Canon, nihayet uzun zamandır beklenen hamleyi yaptı ve bir değiştirilebilir lensli kompakt makine piyasaya çıkardı. Dünyanın en önemli fotoğraf makinesi ve lens üreticilerinden Canon bugüne dek DSLR ve kompakt makineleri ayrı çizgilerde geliştiriyordu. Başka bir deyişle, yeni EOS M, markanın ilk melezi.

Aynı Canon 600D DSLR gibi kompakt EOS M de 18 megapiksellik APS-C sensörle donatılmış. 3 inçlik geniş dokunmatik ekranı ve basit kontrolleri sayesinde kullanımı çok pratik. EOS M ayrıca Full HD kalitesinde video çekimi yapabiliyor. Siyah sizin için çok mu sıradan? EOS M siyah, beyaz, metalik gri ve kırmızı renk seçenekleriyle geliyor. Standart M-Mount 20mm lens ile birlikte satışa sunulacak modelin fiyatı 800 dolar (1450 TL) 20 mm ve 18-55mm çift lensle satışa sunulacak modelin fiyatıysa 980 dolar (1780 TL) olarak belirlenmiş. Mevcut Canon lenslerini kompakt makinesinde kullanmak isteyenlerin dikkatine: Canon, EF serisi lenslerle kullanım için 200 dolar (365 TL) fiyatlı bir adaptör de satışa sunacak.

 

 


Akıllı Saat Dünyasının Yeni Üyesi

TEKNOLOJİ | Akıllı Saat Dünyasının Yeni Üyesi

Apple Yeni iPhone SE 2020 ile Karşımızda!

TEKNOLOJİ | Apple Yeni iPhone SE 2020 ile Karşımızda!

Evde Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı ve Pratik Tasarımlar

TEKNOLOJİ | Evde Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı ve Pratik Tasarımlar

#GQEvde: Uzaktan Çalışanlar için Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Cihazlar

TEKNOLOJİ | #GQEvde: Uzaktan Çalışanlar için Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Cihazlar

Marshall’ın Yeni Bluetooth Hoparlörü: Uxbridge Voice

TEKNOLOJİ | Marshall’ın Yeni Bluetooth Hoparlörü: Uxbridge Voice

Apple Yeni Macbook Air ve iPad Pro’yu Tanıttı!

TEKNOLOJİ | Apple Yeni Macbook Air ve iPad Pro’yu Tanıttı!

Daha Fazla Göster