Galaxy S4 görücüye çıktı
Teknoloji

Galaxy S4 görücüye çıktı

Samsung galaksisinin yeni yıldızı daha büyük, daha hızlı ve gözle kumanda edilebiliyor.

Teknolojinin en hızlı ilerlediği akıllı telefon arenasında dengeler bir kez daha değişecek. Android aleminin en hızlı silahşörü Samsung Galaxy S4, New York Radio City Music Hall'de gerçekleşen görkemli lansmanla tanıtıldı.

Lansman öncesinde görüş beyan eden, Samsung'un en dişli rakibi Apple'ın Uluslararası Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller "Android cihazların sıkça (gerçek akıllı telefonlara) birer muadil olarak verildiğini ve Android deneyiminin asla iPhone kadar iyi olmadığını" iddia etse de Galaxy S4 "bir muadilden" çok daha fazlası olduğunu açıkça kanıtlıyor.

İlk bakışta yeni Galaxy S4; ne öncülü Galaxy S III'ten ne de Galaxy Note II'den pek de farklı görünmüyor. Samsung başarılı tasarım çizgisini değiştirmekle zaman kaybetmeyip teknolojiye yatırım yapmayı tercih etmiş.

Yeni Galaxy, güncellenen 5 inç büyüklükteki ve 1080p çözünürlükteki AMOLED ekranının ardında sekiz çekirdekli 1.6 GHz Exynos 5 Octa bir işlemciyi ve 2 GB belleği barındırıyor. Modelin Android 4.2.2 (Jelly Bean) işletim sistemi Samsung'a özel yazılımlarla zenginleştirilmiş. Galaxy serisinin yeni üyesi 32 ve 64 GB kapasiteli iki versiyon olarak sunuluyor.

13 megapiksellik arka kamerası ve 2 megapiksellik ön kamerası aynı anda çekim yaparak iki fotoğrafı birleştirebiliyor. Ayrıca çekilen fotoğraflara ortam sesi ya da müzik ekleyebiliyor. Cinemagram benzeri Cinema Photo yazılımı ile yaratıcı görseller yakalamak mümkün. Panoramik ve "time lapse" çekim özellikleri kamera yazılımında dahili olarak bulunuyor. Başka bir deyişle ekstra uygulamalar olmadan Galaxy S4 ile görsel mucizeler yaratabilirsiniz.

Paylaşmayı seviyorsanız Galaxy S4 tam size göre. Group Play özelliği sayesinde favori şarkılarınızı, fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilir, grup oyunları oynayabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz ortamda birden çok Galaxy S4 varsa, bunları farklı kanal hoparlörler olarak konumlandırabilirsiniz de.

Galaxy S4 gözünüzün içine bakan bir akıllı telefon. Film izlerken telefonunuzu bir kenara bırakıp bir şeyler almaya gitttiğinizde filmi durduruyor ve yeniden ekrana baktığınızda filmi kaldığı yerden başlatıyor.

Yeni Galaxy'yi spor yaparken de yanınızdan ayırmayın. Son dönemin popüler aksesuarları dijital fitness takipçilerinin pabucunu dama atmak için geliştirilen S Health uygulaması sadece adımlarınızı saymakla kalmıyor, yeme içme ve uyku düzeninizi takip ediyor, hatta S Band fitness bilekliğiyle koordineli çalışarak spor programınızı uzaktan da izleyebiliyor.

Daha bir çok yaratıcı ve yenilikçi özelliğe sahip Samsung Galaxy S4, Nisan ayından itibaren satışa sunulacak. Modelin satış fiyatı ise henüz kesinlik kazanmadı.

Samsung - Galaxy S4

İZLE
Bir Jenerasyon Portresi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası