Veriler bıçak sırtında
Teknoloji

Veriler bıçak sırtında

Geleceğe hoş geldiniz! Philippe Starck tasarımı Lacie Blade Runner harici hard disk fütüristik bir teknoloji başyapıtı.

Puslu ve karanlık bir geleceğin, dramatik bir biçime resmedildiği Ridley Scott imzalı siber-distopya Blade Runner, gösterime girişinin otuzuncu yılında kusursuz bir tasarıma ilham kaynağı oldu. Dünyaca ünlü endüstriyel tasarımcı Philippe Starck, Fransız teknoloji üreticisi LaCie için insan ve makinenin birleşimini simgeleyen sıra dışı bir hard disk yarattı.

Sıvı metal formunu kafesleyen profiller sadece muhteşem görünmekle kalmıyor aynı zamanda ideal ısı dağılımını sağlayarak yüksek performanslı diski pasif olarak soğutuyor. USB 3.0 standartına sahip hard diskin kapasitesi 4 terabyte. Diskin ön panelinde bulunan artı biçimindeki güç ışığı Philippe Starck'ın imzası niteliğinde.

Bugün ve yakın gelecekte güvenle kullanabileceğiniz bir harici hard disk satın alma niyetindeyseniz, tasarımıyla asla, performansıyla da uzunca bir süre gözden düşmeyecek LaCie Blade Runner tam aradığınız parça. Sınırlı sayıda üretilen modelin fiyatı da böyle iyi bir tasarım için hiç fena sayılmaz: 300 dolar (535 TL).

LaCie Blade Runner

İZLE
İmrendiren Tasarım Oyuncak Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası