Karavan mı, saray mı?

Uzun yollar gözünüzü korkutmasın. Yenilenen Airstream Sterling, kara yoluyla seyahati muhteşem bir deneyime dönüştürüyor.

06 Ağustos 2012

Karavan mı, saray mı?

 

Seyahatin bir dönemine damgasını vuran ama şimdilerden unutulmaya yüz tutan yürüyen evler, karavanlar, yeniden yükselişe geçiyor. Amerikan karavan üreticisi Airstream, 2000 yılında mimar ve endüstriyel tasarımcı Christopher C. Deam ile işbirliği yaparak modern klasik Sterling modelini baştan yarattı. Aradan geçen bir düzine yıldan sonra Deam yeniden masa başına geçti ve Sterling'i lüks ve pratik bir mobil yaşam alanı olarak yeniden tasarladı.

 

Yirminci yüzyıl ortası tasarım ikonu Sterling'in dışı alışıldığı üzere parlak alüminyumla kaplı. İç tasarımında yine alüminyumun yanı sıra paslanmaz çelik, yüksek kaliteli deri ve Marimekko döşemelik kumaşlar kullanılmış. Her ayrıntı minimal ve fonksiyonel olmak için düşünülmüş. Airstream Intermational Sterling'in -belki hızda değil ama- lüks ve konforda tek rakibi özel jetler.

 

Airstream International Sterling bir çift kişilik yatak ve tam donanımlı bir banyoya sahip. Mikrodalga fırın da dahil olmak üzere mutfak araçları eksiksiz. Uzun yolculuklar ve rahat molalar için tasarlanan bu muhteşem karavanla yolda olmak gerçek bir ayrıcalık. Elbette Sterling'i çeken otomobilin sürücü koltuğunda olmadığınız sürece. Bir tane istiyorsanız acele etmeyin, 2013 yılında satışa sunulacak yeni nesil Airstream Sterling'in satış fiyatı henüz belirlenmiş değil.

Airstream International Sterling


Jaguar’ın Yeniden Tasarlanan İkonik Arabası: E-Type Series 3

OTOMOBİL | Jaguar’ın Yeniden Tasarlanan İkonik Arabası: E-Type Series 3

John Oates’un Yeni Harikası: 1960 Porsche Outlaw 356B

OTOMOBİL | John Oates’un Yeni Harikası: 1960 Porsche Outlaw 356B

Orijinal Bullitt Mustang’e Aslında Ne Oldu?

OTOMOBİL | Orijinal Bullitt Mustang’e Aslında Ne Oldu?

McLaren’ın Yeni Hypercar’ı: “Speedtail”

OTOMOBİL | McLaren’ın Yeni Hypercar’ı: “Speedtail”

Sinema Tarihinin İkonik Arabaları

OTOMOBİL | Sinema Tarihinin İkonik Arabaları

Milli Otomobil Sporcusu Ayhancan Güven’den Tarihi Başarı!

OTOMOBİL | Milli Otomobil Sporcusu Ayhancan Güven’den Tarihi Başarı!

Daha Fazla Göster