Samsung büyük oynuyor

Güney Koreli teknoloji devi, 6.3 inçlik yeni akıllı telefonu Galaxy Mega ile iPad Mini'ye meydan okuyor.

12 Nisan 2013

Samsung büyük oynuyor

Yaklaşık bir ay önce teknoloji dünyasını Android filosunun amiral gemisi Galaxy S4 ile tanıştıran Samsung bu kez çok daha büyük ve dikkat çekici bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

6.3 inçlik ekranıyla Samsung Galaxy Mega, büyük bir telefon ya da küçük bir tablet gibi görünse de aslıda akıllı telefon ve tablet formatlarını ideal ölçülerde birleştiren bir iletişim harikası.

Akıllı telefon sınıflandırmasında en büyük boyutlara sahip Galaxy Mega diğer yandan bir "phablet" olarak telaffuz ediliyor. Öyle ki telefon kullanım özellikleriye rakibi kabul edilebilecek iPad Mini'ye açık ara fark atıyor.

Galaxy Mega, 6.3 inçlik ekranında 720p HD çözünürlük sunuyor. 1.7 GHz çift çekirdekli işlemcisi ve 1.5 GB belleğiyle güçlü ve hızlı. Bu performansa Android 4.2 Jelly Bean işletim sisteminin katkısı da büyük. Galaxy Mega 8 ve 16 GB dahili disk seçenekleriyle geliyor. Ayrıca microSD kart desteğiyle disk alanı problemini ortadan kaldırıyor.

Büyük ekran Galaxy Mega'nın bir de küçük kardeşi var. Model, 5.8 inçlik görece ufak ekranıyla 960 x 540 çözünürlüğü destekliyor. 1.4 GHz çift çekirdekli işlemcisi ve 1.5 GB belleğiyle performansı hiç de fena değil. Galaxy Mega 5.8'in belki de en önemli eksiği Galaxy Mega 6.3 gibi LTE teknolojisini desteklemiyor oluşu.

Samsung Galaxy Mega ailesi Mayıs ayında öncelikle Avrupa'da satışa sunulacak. Modellerin fiyatları hakkında ise resmi bir açıklama yapılmadı.

Galaxy Note 3 de yolda

Yine aynı sınıfın üyelerinden Galaxy Note 3 hakkında da yeni gelişmeler var. 5.9 inçlik Super AMOLED ekrana, Exynos 5 sekiz çekirdekli işlemciye 3 GB belleğe ve 1080p video çözünürlüğünü destekleyen 16 megapiksellik bir kameraya sahip olacağı öngörülen Galaxy Note 3 çok yüksek ihitmalle Eylül ayında Almanya'da gerçekleşecek IFA (Internationale Funkausstellung Berlin) teknoloji fuarında lanse edilecek.


2018'in En Çok Konuşulan Bilim Olayları

TEKNOLOJİ | 2018'in En Çok Konuşulan Bilim Olayları

Yeni Yılda HP Sprocket Plus ile Anınızı Ölümsüzleştirin

TEKNOLOJİ | Yeni Yılda HP Sprocket Plus ile Anınızı Ölümsüzleştirin

Samsung’un İlk 5G Destekli Telefonu 2019’da Aramızda

TEKNOLOJİ | Samsung’un İlk 5G Destekli Telefonu 2019’da Aramızda

Klasik Sony PlayStation Tekrar Piyasaya Çıkıyor!

TEKNOLOJİ | Klasik Sony PlayStation Tekrar Piyasaya Çıkıyor!

Apple Watch’u iPod’a Dönüştüren Aksesuar

TEKNOLOJİ | Apple Watch’u iPod’a Dönüştüren Aksesuar

Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

TEKNOLOJİ | Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

Daha Fazla Göster