Yeni nesil Volvo

Soğuk kuzey rüzgarları kadar karizmatik, hızlı ve güçlü Volvo Concept Coupé ileri teknoloji ve klasik tasarımın zirvesinde bir model.

07 Eylül 2013

Yeni nesil Volvo

Otomobil dünyasının prestij simgesi markalardan Volvo, klasik çizgilerini ileri teknolojiyle buluşturan yepyeni bir konsept modelin tanıtımını yaptı. Son derece yalın bir biçimde Volvo Concept Coupé olarak anılan bu etkileyici otomobil, bir bakıma İsveçli üreticinin gelecek vizyonunun güncel bir yansıması.

Toplamda 400 beygire ulaşan gücünü ön tekerlere bağlı 2.0 litre hacminde 4 silindirli bir benzinli motorun yanı sıra arka tekerlere bağlı bir elektrikli motordan alacak hibrit model, Volvo'da yeni bir jenerasyonun öncüsü olacak.

Yüksek performansının ötesinde Volvo Concept Coupé, sıvı metali andıran dinamik ve akıcı görünümüyle dikkat çekiyor. Modelin tasarımında 1961 - 1973 yılları arasında üretilen Volvo klasiği P1800'den ilham alınmış. Ancak Concept Coupé selefinin aksine çok daha modern ve keskin çizgilerle biçimlendirilmiş.

Bilim kurgu filmlerinde rastlamaya alıştığımız, fütüristik görsel detaylarına karşın Volvo Concept Coupé için uzun yıllar beklemek zorunda değilsiniz. Volvo'nun yeni nesil prestij simgesi 2014 yılında asfaltla buluşacak.


Dünyanın En Pahalı 20 Arabası

OTOMOBİL | Dünyanın En Pahalı 20 Arabası

Onun Lamborghini'si Var... Özel mi Özel!

OTOMOBİL | Onun Lamborghini'si Var... Özel mi Özel!

Canlı Yayın: Aston Martin Cenevre Otomobil Fuarı

OTOMOBİL | Canlı Yayın: Aston Martin Cenevre Otomobil Fuarı

2019'un Öne Çıkan Lüks SUV Araçları

OTOMOBİL | 2019'un Öne Çıkan Lüks SUV Araçları

Emory Motorsports’un Yeni Tasarımı: Porsche 356 Coupe

OTOMOBİL | Emory Motorsports’un Yeni Tasarımı: Porsche 356 Coupe

BMW’nin Yeni Hibrit Modeli: 745E

OTOMOBİL | BMW’nin Yeni Hibrit Modeli: 745E

Daha Fazla Göster