Yeni nesil Volvo

Soğuk kuzey rüzgarları kadar karizmatik, hızlı ve güçlü Volvo Concept Coupé ileri teknoloji ve klasik tasarımın zirvesinde bir model.

07 Eylül 2013

Yeni nesil Volvo

Otomobil dünyasının prestij simgesi markalardan Volvo, klasik çizgilerini ileri teknolojiyle buluşturan yepyeni bir konsept modelin tanıtımını yaptı. Son derece yalın bir biçimde Volvo Concept Coupé olarak anılan bu etkileyici otomobil, bir bakıma İsveçli üreticinin gelecek vizyonunun güncel bir yansıması.

Toplamda 400 beygire ulaşan gücünü ön tekerlere bağlı 2.0 litre hacminde 4 silindirli bir benzinli motorun yanı sıra arka tekerlere bağlı bir elektrikli motordan alacak hibrit model, Volvo'da yeni bir jenerasyonun öncüsü olacak.

Yüksek performansının ötesinde Volvo Concept Coupé, sıvı metali andıran dinamik ve akıcı görünümüyle dikkat çekiyor. Modelin tasarımında 1961 - 1973 yılları arasında üretilen Volvo klasiği P1800'den ilham alınmış. Ancak Concept Coupé selefinin aksine çok daha modern ve keskin çizgilerle biçimlendirilmiş.

Bilim kurgu filmlerinde rastlamaya alıştığımız, fütüristik görsel detaylarına karşın Volvo Concept Coupé için uzun yıllar beklemek zorunda değilsiniz. Volvo'nun yeni nesil prestij simgesi 2014 yılında asfaltla buluşacak.


Hennessey’in Goliath Kiti GMC Sierra’yı Şahlandırıyor

OTOMOBİL | Hennessey’in Goliath Kiti GMC Sierra’yı Şahlandırıyor

2020’nin En İyi Elektrikli Otomobilleri

OTOMOBİL | 2020’nin En İyi Elektrikli Otomobilleri

Lamborghini Huracán Yeniden Aramızda!

OTOMOBİL | Lamborghini Huracán Yeniden Aramızda!

Sinema Tarihinin İkonik Otomobilleri

OTOMOBİL | Sinema Tarihinin İkonik Otomobilleri

Merakla Beklediğimiz 5 Otomobil

OTOMOBİL | Merakla Beklediğimiz 5 Otomobil

Geçmişe Doğru, Son Sürat

OTOMOBİL | Geçmişe Doğru, Son Sürat

Daha Fazla Göster