Yeni nesil Volvo

Soğuk kuzey rüzgarları kadar karizmatik, hızlı ve güçlü Volvo Concept Coupé ileri teknoloji ve klasik tasarımın zirvesinde bir model.

07 Eylül 2013

Yeni nesil Volvo

Otomobil dünyasının prestij simgesi markalardan Volvo, klasik çizgilerini ileri teknolojiyle buluşturan yepyeni bir konsept modelin tanıtımını yaptı. Son derece yalın bir biçimde Volvo Concept Coupé olarak anılan bu etkileyici otomobil, bir bakıma İsveçli üreticinin gelecek vizyonunun güncel bir yansıması.

Toplamda 400 beygire ulaşan gücünü ön tekerlere bağlı 2.0 litre hacminde 4 silindirli bir benzinli motorun yanı sıra arka tekerlere bağlı bir elektrikli motordan alacak hibrit model, Volvo'da yeni bir jenerasyonun öncüsü olacak.

Yüksek performansının ötesinde Volvo Concept Coupé, sıvı metali andıran dinamik ve akıcı görünümüyle dikkat çekiyor. Modelin tasarımında 1961 - 1973 yılları arasında üretilen Volvo klasiği P1800'den ilham alınmış. Ancak Concept Coupé selefinin aksine çok daha modern ve keskin çizgilerle biçimlendirilmiş.

Bilim kurgu filmlerinde rastlamaya alıştığımız, fütüristik görsel detaylarına karşın Volvo Concept Coupé için uzun yıllar beklemek zorunda değilsiniz. Volvo'nun yeni nesil prestij simgesi 2014 yılında asfaltla buluşacak.


BMW’nin M5 Modeli 35. Yılını Kutluyor

OTOMOBİL | BMW’nin M5 Modeli 35. Yılını Kutluyor

McLaren’ın Beklenen Aracı GT’den İlk Görseller

OTOMOBİL | McLaren’ın Beklenen Aracı GT’den İlk Görseller

Yenilenen 1966 Model Porsche 911S ile Tanışın

OTOMOBİL | Yenilenen 1966 Model Porsche 911S ile Tanışın

Yenilenmiş Tasarım: 1958 Ferrari 250 GT Tour de France Berlinatta

OTOMOBİL | Yenilenmiş Tasarım: 1958 Ferrari 250 GT Tour de France Berlinatta

Lamborghini 1969 Ruhu Yeniden Hayat Buluyor

OTOMOBİL | Lamborghini 1969 Ruhu Yeniden Hayat Buluyor

Dünyanın En Pahalı 20 Arabası

OTOMOBİL | Dünyanın En Pahalı 20 Arabası

Daha Fazla Göster